Vergi dairemin değişmesini istemiyorum. Ne yapmalıyım?
Malte Hazır Ofis hangi vergi dairesine bağlı ise yeni vergi daireniz o olacak. Vergi numaranız değişmeyecektir. Aynı binada farklı bir daireye taşınsanız bile adres değişikliği için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Vergi dairesi değişince prosedürde hiçbir ekstra zorluk çıkmaz. Sadece 1 evrağı daha notere onaylatmanız gerekir .
Bizim mevcut telefon numaramızı sizin sisteminize yönlendirmemiz mümkün oluyor mu?

Dilerseniz mevcut numaranızı bizim çalıştığımız telekom firmasına taşıyabilirsiniz, böylece çağrılarınız direk bize düşer ve karşılamasını yaparız. Normalde biz her firmaya numara tahsis ederiz, yeni verdiğimiz numaraya yönlendirme de yapabilirsiniz. Dilerseniz bizden hizmet almak istemediğinizde telefon numaranızı satın alabilirsiniz.

Sanal ofiste her gün kullanabileceğim bir ofisim oluyor mu?

Şahsınıza ait bir ofisiniz olmuyor, fakat ihtiyacınız olduğunda saatlik ya da günlük kiralama yoluyla ofislerimizi kullanabiliyorsunuz. Bu sayede sadece ihtiyacınız olduğu günler için ödeme yapıp, tasarruf ediyorsunuz.

Sanal ofis için yapılan vergi denetiminde sorun çıkıyor mu?

Sanal olarak bünyemizde çalışan firmalarımız vergi denetimi konusunda şu ana kadar bir sorun yaşamadılar. Kurumumuza ait binalar olduğu için vergisel anlamda veya yoklama anlamında sorunlar çıkmaz. Denetim sırasında şirket ortaklarının ya da vekaleti olan bir kişinin binada bulunması yeterlidir. Denetim, başka bir deyişle açılış yoklaması muhasebeciniz vergi dairesine başvuruda bulunduktan sonrası itibariyle genellikle iki iş günü içinde gerçekleşir.

Sanal ofis kavramı yasal mıdır?

Yasal ve kabul görmüş bir sistemdir. Hizmet verdiğimiz hukuk büroları da bulunmaktadır. Süreç boyunca tesis müdürlerimiz yoklama tamamlanana kadar destek olmaktadır.

Sanal Ofis sözleşmelerinizin süresi nedir?

3 aydan başlayarak istediğiniz kadar süreyle sözleşme yapabilirsiniz.

Sanal Ofislerinizde postalar nasıl yönlendiriliyor?

Sanal Ofis posta yönlendirme servisimiz, size gelen tüm postaları toplayarak belirlediğiniz adrese gönderir veya sizin gelip alabilmeniz için biriktirir.

Sanal Ofis Çağrı aktarma nasıl yapılıyor?

Malte Business Center sekreteri, sanal ofisinizin telefonunu şirketinizin adıyla açar ve talimatınıza uygun olarak dünyanın neresinde olursanız olun, gelen aramayı istediğiniz numaraya bağlar.

Sanal ofiste şahıs şirketi kurulur mu?

Tabi ki. Şahıs şirketi kurmanızın hiçbir engeli yoktur. Şahıs şirketi kurmak için; Kimliğiniz, noterden alacağınız imza sirküleri ve sanal ofis sözleşmeniz ile Vergi dairesine başvuruda bulunursanız, 1-2 gün içerisinde maliye yoklama memuru sanal ofise açılışınıza gelir ve şirketiniz o gün kurulmuş olur.

Sanal ofisi kimler tercih eder?

Bir iş yerine ihtiyaç duyamadan çalışanlar, avukatlar, küçük çaplı firma kuranlar, proje bazlı çalışanlar, mimarlar ve birçok farklı girişimci sanal ofis kullanabilir.

Sanal ofis avantajları nelerdir?

Sanal Ofis size prestijli bir iş adresi sağlamanın yanında, bir iş yeri açarken sizi, emlakçı komisyonu, kira, aidat, mimarlık, boya ve badana, tadilat, klima, yazıcı, internet, elektrik, su, sekreterlik, güvenlik, ve çeşitli ikramlar gibi giderlerden kurtarır. Her ay sürekli tüm ofis giderlerine katlanmak yerine ihtiyaç duyduğunuz zaman kullanırsınız ve kullandığınız kadar ödersiniz. Siz sadece işinize konsantre olursunuz ve fazladan bir maliyete katlanmadan profesyonel bir ofisin tüm imkanlarından faydalanırsınız.

Sanal ofis hizmetleri nelerdir?

Sanal ofis size prestijli yasal bir iş adresi sunmaktadır. İhtiyacınız olduğu zamanlarda müşterilerinizin karşılanması, ofis ve toplantı odası kullanımı, sekreterlik hizmeti, gelen posta ve kargolarınızın alınıp güvenli bir şekilde saklanması hizmetlerini sağlar.

Aylık paketler halinde kullanmadığımız bir hizmeti bir sonraki aya devredebiliyor muyuz?

Maalesef aylık olarak kullanılmayan hizmetler bir sonraki aya devredilemez ve başka bir hizmet ile değiştirilemez.

Hazır ofis neden daha avantajlı?

Malte Busıness Center’da kiralayacağınız bir hazır ofisler sermayenizi ve zamanınızı ofisin kurulum ve dekorasyon masraflarını harcamanız gereken uygun bir kira bedeliyle prestijli bir ofise hemen sahip olur, sadece kişisel bilgisayarınızı getirerek aynı gün içerisinde ofisinizde çalışmaya başlayabilirsiniz.

Depozito veya kurulum ücreti ödüyor muyum?

Sadece 1 aylık kira bedeli kadar depozito ücreti alınmaktadır. Ekstra bir kurulum ve ilave masraflar yoktur.

İkram servisine neler dahildir?

Toplantı odalarına ücretsiz ve limitsiz çay-kahve servisi bulunmaktadır.

Toplantı odalarında internet hizmeti için ücret alınıyor mu?

İnternete kablolu veya wireless olarak ücretsiz bağlanabilirsiniz. Wireless şifresi danışma tarafından size verilecektir.

Toplantı odalarında nasıl bir teknik alt yapı vardır?

Toplantı odalarımızın tamamında kablosuz internet erişimi, tv,hdmı kablo, cisco telefon, beyaz tahta ve flipchart yer alıyor.

Toplantı odalarının kapasitesi nedir ?

Tesisimizde 4- 15 kişilik olmak üzere toplantı odalarımız bulunmaktadır.

Vergi Dairesi yoklamaları ne zaman ve nasıl gerçekleştiriliyor?

Mali müşaviriniz vergi dairesine başvuruda bulunduktan en fazla 5 iş günü içerisinde yoklama memurları tesise gelirler. Yoklama sırasında şirket ortaklarının ya da vekaleti olan bir kişinin ofiste bulunması gerekmektedir.

Hazır Ofis Sözleşmemin Süresi Ne Kadardır?

Malte Business Center ‘da 3 aydan, 1 yıla kadar esnek sürelerle sözleşme yapabilirsiniz.

Hazır Ofis Kiraladığımda Personel Sayımız Artar ya da Azalırsa Nasıl Bir Uygulamanız Var?

Malte Business Center ‘den bir Hazır Ofis kiraladığınızda hem 3 aydan 1 yıla kadar esnek kiralama sürelerinden yararlanır, hem de personel sayınız arttığında veya azaldığında firma ihtiyaçlarınıza göre ekstra alanlar kiralayabilir veya küçülebilirsiniz.

Telefonlarımızı gerçek bir insan mı cevaplayacak yoksa otomatik bir ses sistemi mi?

Size tahsis edeceğimiz sekreteriniz karşılayacak. Şirketinize gelen her telefon, diksiyonu düzgün, temsil yeteneği yüksek, yoğun telefon trafiğini yönetebilecek kapasitede, uzman bir sekreter tarafından cevaplanır.

Kargolarım açılıyor mu?

Onay verdiğiniz doğrultuda kargolarınızı ve tebligat gibi resmi belgelerinizi açarak isterseniz scan veya Whatsapp üzerinden size göndererek zamanında yanıt verme konusunda size yardımcı olabiliriz.

Hangi günler ve hangi saatler arasında çalışıyorsunuz?

Tüm yıl boyunca dini bayramlar ve resmi tatiller hariç Pazartesi’den Cumartesi’ye 09:00 – 18.00 arası hizmet vermekteyiz.

Misafirimiz geldiğinde karşılama nasıl yapılmaktadır?

Misafiriniz ofise geldiğinde sizi anında arar ve bilgi veririz. İsteğinize göre odanıza yönlendirebilir veya toplantı odalarında çay & kahve ikram ederek siz gelene kadar iyi şekilde ağırlarız.

Kira stopajı ödüyor muyuz?

Hazır Ofis kiraladığınızda, firmanıza kesilecek hizmet bedeli faturasından dolayı stopaj ödemezsiniz. Faturanızın KDV’sini aynı ay içerisinde gider olarak gösterebilirsiniz.

İhtiyaç doğrultusunda ofis değiştirme imkanımız var mıdır?

Ofis değiştirme imkanınız bulunmaktadır. Şirket içi büyüme ve küçülmelerinize istinaden 1-20 kişilik ofislerimiz mevcuttur.

Gelen kargolar nasıl muhafaza edilmektedir?

Sizin ve şirketinizin adına gelen bütün kargo, tebligatlar teslim alınır ve personellerimiz tarafından odanıza yönlendirilir. Ofisinizde bulunmadığınız taktirde size mail yoluyla bilgi iletilmektedir.

Plaza içerisinde buzdolabı var mıdır?

Katlarımızda mevcuttur.

Ofis kullanımında saat sınırlaması var mı?

Malte Hazır Ofis kiracısı olduktan sonra ofisi tutan firmalarımız için saat sınırlamamız yoktur.

Şirketim henüz açılmadı, yine de Malte Hazır paket hizmetlerinden faydalanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz.

Otopark ve vale hizmetiniz var mı?

Otopark ve vale hizmetimiz mevcuttur.

Güvenliği nasıl sağlıyorsunuz?

Plaza içerisindeki kameralarımız 7/24 çalışmakta ve bütün katlarımıza ve ofislerimize parmak izi sistemi ile giriş yapılmaktadır.

Uzun dönem kiralamalarda indirim yapıyor musunuz?

6 ay ve üzeri kiralamalarda, belli avantajlar ve indirim olanakları sağlamaktayız.

Çalışma saatleriniz nelerdir? Mesai saatleri dışında ofisimi kullanabilir miyim?

Sekreterler saat 09:00-18:00 arası çalışmaktadır. Ama siz ofis kiraladığınızda hafta sonu, resmi tatiller dahil 7/24 ofisinizi kullanabilirsiniz.

Kendi internet bağlantımızı kullanabilir miyiz?

Evet kendi internetinizi kullanabilir veya yeni internet hattınızı çektirebilirsiniz.

Hazır ofis kiraladığımda ödemem gereken masraflar var mıdır?

Hazır ofis kiraladığınızda elektrik,su,doğalgaz,aidat, temizlik gibi genel giderler için hiçbir bedel ödemezsiniz.

Ofis temizliği ne sıklıkta yapılıyor?

Oda, mesai saatleri içerisinde temizlenecek, haftada bir gün de detaylı temizlik yapılacaktır.

Fakslarıma nasıl ulaşabilirim?

Firmanıza gelen fakslarınız sistemimize düşmekte ve size mail yoluyla iletilmektedir.

Firmamıza özel karşılama anonsu koyabilir miyiz?

İsterseniz sizin firmanıza özel bir karşılama anonsunu ekleyebiliriz. (X firmasına hoşgeldiniz. Operatör için lütfen bekleyiniz) gibi.

Telefon karşılamaları nasıl yapılmaktadır?

Çağrınız firmanızın ünvanı ile yanıtlanır. Arayan kişi, aranılan kişi ve kısaca arama nedenini öğrenir. Gelen çağrı beklemeye alınır ve size ulaşır. Çağrı içeriği ile ilgili kısa bilgi verilir, müsaitseniz çağrı aktarımı yapılır. müsait olmadığınız belirtirseniz arayan kişi e-posta ile size iletilir.

Kendi telefon numaramı kullanabilir miyim?

Size özel bir telefon tahsis ediyoruz ve kendi telefon numaranızı kullanabilirsiniz. Telefon numaranız santralimize eklenecek ve sizlere kendi telefon hattınız üzerinden telefon cevaplama hizmeti sunacağız.

Toplantı odalarını kullanabilir miyim? Kaç saat hakkımız bulunuyor?

Toplantı gününüzü ve saatinizi önceden bildirmeniz gerekmektedir. Aylık ücretsiz olarak 30 saat toplantı odası kullanım hakkınız mevcuttur.

Kargo gönderimi nasıl yapılmaktadır?

Kargolarınızı hazırlayarak resepsiyona teslim etmeniz gerekmektedir. Kargolarınız gönderildiği taktirde size mail yoluyla bilgi verilmektedir.

Çıktı nasıl alabilirim/aylık kaç adet çıktı alma hakkım vardır?

Çıktı alabilmeniz için teknik arkadaşlar tarafından bilgisayarınıza yazıcı kurulumu yapılarak size tahsis edilen şifre ile çıktılarınızı alabilirsiniz. Aylık ücretsiz 500adet siyah-beyaz çıktı alma hakkınız bulunmaktadır.

Dış arama nasıl yapılır?

Dış arama yapmak için aramak istediğiniz telefon numarasını yazarak sonuna # tuşunu koymanız gerekmektedir.